14 september / 14 october

Friday 09/14 ANNA CALVI / Alternative pop
Saturday 09/15 MATT ELLIOTT & VACΛRME / Central European folk, experimental
Sunday 09/16 SHARON FRIDMAN / Contemporary dance
Monday 09/17 ANTIGONE / Techno
Tuesday 09/18 ADAM NAAS / Soul-pop
Wednesday 09/19 OMAR SOULEYMAN / Electronic music, dabka
Thursday 09/20 JAN MARTENS / Contemporary dance
Friday 09/21 NEON CHAMBERS (SIGHA E KANGDING RAY) / Techno, experimental music
Saturday 09/22 IN AETERNAM VALE / Electronic dance
Sunday 09/23 FRANCESCO TRISTANO PRESENTS P:ANORIG / Electronic and classical music
Monday 09/24 OCTAVE ONE PRESENTS “NEVER ON SUNDAY” / Downtempo
Tuesday 09/25 ISTITUTO ITALIANO DI CUMBIA / Contemporary Cumbia
Thursday 09/27 AMALA DIANOR / Contemporary dance
Friday 09/28 CLARK / Electronic and dance music
Saturday 09/29 SEBASTIAN MULLAERT / Electronic music
Sunday 09/30 BURNT FRIEDMAN / Electronic music
Monday 10/01 MAWIMBI / Electronic and African music
Tuesday 10/02 PIERRE JODLOWSKI E FRANÇOIS DONATO / Interactive performance
Wednesday 10/03 WILLIAM BASINSKI / Experimental music
Thursday 10/04 LISBETH GRUWEZ / Contemporary dance
Friday 10/05 FRANÇOIS X / Techno
Saturday 10/06 DONATO DOZZY / Electronic dance music
Sunday 10/07 MARC MELIÀ / Alternative, Indie
Monday 10/08 FRANCESCO LIBETTA / Classical and electronic music
Tuesday 10/09 SHLØMO / Underground techno
Wednesday 10/10 SETH TROXLER / Electronic music
Thursday 10/11 AYELEN PAROLIN / Contemporary dance
Friday 10/12 GAS / Techno and electronic music
Saturday 10/13 MICHAEL MAYER / Electronic music
Sunday 10/14 DASHA RUSH / Performance
ANNA CALVI
MATT ELLIOTT & VACΛRME
SHARON FRIDMAN
ANTIGONE
ADAM NAAS
OMAR SOULEYMAN
JAN MARTENS
NEON CHAMBERS (SIGHA E KANGDING RAY)
IN AETERNAM VALE
FRANCESCO TRISTANO PRESENTS P:ANORIG
OCTAVE ONE PRESENTS “NEVER ON SUNDAY”
ISTITUTO ITALIANO DI CUMBIA
AMALA DIANOR
CLARK
SEBASTIAN MULLAERT
BURNT FRIEDMAN
MAWIMBI
PIERRE JODLOWSKI E FRANÇOIS DONATO
WILLIAM BASINSKI
LISBETH GRUWEZ
FRANÇOIS X
DONATO DOZZY
MARC MELIÀ
FRANCESCO LIBETTA
SHLØMO
SETH TROXLER
AYELEN PAROLIN
GAS
MICHAEL MAYER
DASHA RUSH
JULIAN HARGREAVES
BERNDNAUT SMILDE
ZANELLATO E BORTOTTO
FRANCIS KURKDJIAN
VINTAGE JAM SESSION
QUINTUS MILLER

Download the full program

Download PDF